Подна ламба

 • Светло LED подно светло од 12W

  Светло LED подно светло од 12W

  детали за производот: 1.Користење мушка на LED светилка како извор на светлина, во споредба со традиционалната блескаво светилка со сијалица, светлината е постабилна, без треперење, може ефикасно да ги заштити очите.Од друга страна, LED светилка испушта помалку топлина и може да се користи со часови без да се загрее.2. Користете го прекинувачот за притискање на копчињата, прекинувачот HI-OFF-Low, прилагодување на осветленоста на 2 нивоа, за да ги задоволите потребите на различни сцени, како што се читање, спиење, шминка. Светлото со висока осветленост е погодно за читање и сл.светло за задача...
 • Контрола на допир на подна ЛЕД светилка за бесстепено затемнување

  Контрола на допир на подна ЛЕД светилка за бесстепено затемнување

  детали за производот: 1. LED светилка како извор на светлина, без треперење, поголема заштита на очите од традиционалните лампи со вжарено, 12w LED доволно светли за да ја осветли вашата соба.Сјае со светли 900-1000 лумени - но сепак црпи само 12 W електрична енергија.2.Три температура на бојата: 6000K-4500K-3000K, ладно бело, топло бело, топло жолто. И безстепено затемнување 10%-100% од прилагодувањето на осветленоста, за да се задоволат потребите на различни сцени. Ставете го во вашата канцеларија за да ви помогне да работите. до софата во вашиот живот...
 • LED светла 2 во 1 кат и светилка за работна маса

  LED светла 2 во 1 кат и светилка за работна маса

  детали за производот: 1.Додајте или извадете ја ногата од 3 нозе за да ја претворите 2-во-1 од исправена, слободно стоечка светилка во светилка за канцелариско биро или светилка за ноќна маса.Можете да ја одредите нејзината состојба според потребите за употреба. Стабилна е без разлика дали е поставен на под или на маса. Освен основата, сите останати делови се витки и можат слободно да се поставуваат без да зафаќаат простор.2. Вградениот регулатор на допир и 3 поставки за светла боја (ладно бело, топло бело, топло жолто) даваат светла задача или слабо расположено осветлување...
 • LED светла подна светилка за читање и занаетчиство

  LED светла подна светилка за читање и занаетчиство

  детали за производот: 1. Користејќи ги ламбите на LED светилките како извор на светлина на подните светилки, во споредба со халогените светилки и светилките со вжарено, нејзината светлина е посветла, помалку подложна на оштетување, повеќе заштедува енергија. Сјае со јака 900-1000 лумени - но само црпи 12W електрична енергија .2. Нестепено затемнување: 10%-100% прилагодување на осветленоста и три температура на бојата: 6000K-4500K-3000K можете да изберете. Изборот на различно осветлување според различни сценарија за употреба може да донесе подобро искуство во вашиот ...
 • Светла LED светилка за читање, занаетчиство и подна ламба за задачи

  Светла LED светилка за читање, занаетчиство и подна ламба за задачи

  детали за производот: 1. Поставете подна светилка до работната маса или троседот и користете го гускавото грло за да ја насочите светлината каде што ви треба., кога читате или шиете итн. Користете го флексибилното, но цврсто гуско грло за совршено да го поставите светлото.Откако ќе се намести, останува поставен.Таа стои до 64 1/2″ основа до врвот.2. Вклучете ги и исклучувајте ги светлата со контрола на допир, а затемнувате со придушувач без чекори. Функцијата за затемнување без чекори ви овозможува да го поедноставите процесот.Подната светилка со затемнување може да ја прилагоди светлината...
12Следно >>> Страница 1/2