хаокун-1
хаокун-2
хаокун-3

Оперативни производи

LED светилка за работна маса со безжичен полнач

LED светилка за работна маса со безжичен полнач

Елегантен модерен стил со исклучително осветлување, оваа светилка за работна маса со природна дневна светлина е прекрасна, толку и функционална.Високо ефикасна, оваа LED светилка за работна маса има флексибилна рака, што овозможува практично прилагодување како што одговара на вашите потреби.
Разбирање детали
Подна ламба12w Светла LED подна ламба

Подна ламба12w Светла LED подна ламба

Монистра од LED светилки како извор на светлина, без треперење, поголема заштита на очите од традиционалните лампи со вжарено, 12w LED доволно светли за да ја осветли вашата соба.Сјае со светли 900-1000 лумени - но сепак црпи само 12 W електрична енергија.
Разбирање детали

LED подна светилка

за нас

 • Bright-LED-Reading-Craft-Task-Foor-Lamp-8

Профил на компанијата:

Shaoxing Shangyu Chaoqun Electric Appliance Co., Ltd. е основана во јуни 2012 година и се наоѓа во индустриската зона, градот Шангпу, областа Шангју, градот Шаоксинг, провинцијата Жеџијанг, Кина.Со удобен сообраќај, ќе трае само еден час со автомобил од нашата фабрика до меѓународниот аеродром Хангжу.Низ речиси 10 години развој, поседуваме над 5000 квадратни метри модерна работилница;и 50 професионален персонал со богато искуство во областите на производи за осветлување на станови, како и врвна напредна специјална опрема за масовно производство, монтажа и тестирање за строга контрола на квалитетот на производот со цел целосно задоволство на клиентите.

научи повеќе
 • Саем за осветлување во Хонг Конг (Хонг Конг).

  Саемот за осветлување во Хонг Конг (Хонг Конг) е еден од најголемите светски саеми за осветлување што нуди огромни деловни можности и на излагачите и на купувачите, и тој остана еден од најважните трговски настани од ваков вид, особено во индустријата за осветлување до денес.Саемот за осветлување во HK е доделен со многу ...

  Види Детали
 • 25 веродостојни причини зошто треба да се префрлите на LED светла

  1. LED диодите се импресивно издржливи Дали знаете..?Дека некои LED светилки можат да траат до 20 години без да се расипат.Да, добро прочитавте!LED тела се добро познати по нивната издржливост.Во просек, LED светлото трае ~ 50.000 часа.Тоа е 50 пати подолго од блескаво светилки и четири ...

  Види Детали